Meedia

Jõhvi Teataja – august 2016

12.august kutsus Beebikool Panda kõiki Ida Virumaa beebisid ja väikelapsi Mihkli kiriku juurde kirikuauku piknikule – ühiselt maiustati kaasa võetud piknikukorvi sisuga, mängiti ja vaadati etendust.
Kirikuauk on sellise ettevõtmise jaoks nagu loodud – väikelapsed olid turvalises keskkonnas, ometi täitsid nad sellel päeval oma meluga südalinna.
Pikniku juhatas tervitusega sisse Jõhvi vallavanem ning lõpetas Viljandi laste- ja noorteteater Reky etendusega „Vembu ja Tembu“. Vahepeal said kõik mängida Lottega, uudistada Jõhvi keskraamatukogust tootuid raamatuid ning tutvuda Beebikool Panda uue juhendajaga ning tegevusega. Joogi eest hoolitses Kongo Kokteilikas, maitsta sai Salvesti Põnni tooteid ja Hipp tooteid, mida võis ka tasuta kaasa võtta.
Emadele pidas beebide ja väikelaste vigastuste ennetamise ja esmaabi teemal loengu Mirge Orasmaa. Soodushinnaga olid müügis HILP pusad tervele perele ning Good Gouti beebide ja väikelaste toidud. Pikniku jäädvustad noor ja tubli fotograaf Maila Meldre, kes oma pisikese beebiga uuest hooajast ja beebikooli tuleb.
Jõhvi vallavalitsus kinkis väikelastele etenduse ning ilm oli meile samuti kingituseks päikese saatnud. Püüame teha piknikust iga-aastase traditsiooni kogu Ida-Virumaa beebidele ja väikelastele.

Jõhvi beebikool Panda
Sel aastal alustab beebikool Panda oma kolmandast hooaega. Rühmatunde viime läbi koduses ja armsas Päikesekiire majas (Sompa 5a), kus meid alati naeratus nöol vastu võetakse.
Minu soov oli luua selline beebikool, mida ma lapsevanemana ise tahaksin, kuhu ma rõõmu ja ootsuärevusega läheksin ja millele tagasi vaadates oleks hea meel, et minu laps sai osa sellistest vahvatest tegevustest. Lisaks temaatilistele tundidele on olnud võimalik käia ujumas, kinos, raamatukogus muinasjutte kuulamas ja võimlemas, kuulata loenguid jne. Teeme kõike seda, mida lapsevanemad ise soovivad, sest ende arvams ja soovid on meile väga olulised.
Meeskonda olen kaasanud lapsi armastavad soojad ja suurepärased inimesed, kellel on beebikoolist sama ettekujutus mis minul. Beebikooli algusest saati on olnud minu kõrval laste ja emmede lemmik Reet Kaldur, kes teeb muinasjututunde Jõhvi keskraamatukogus.
Rühmatundidega alustab sel hooajal uus juhendaja Kristel Kütt, kes on tegelikul samuti algusest peale beebikooliga seotud olnud – nimelt käis ta ise oma pisikese Aleksiga beebikoolis. Mina keskendun sel aastal rohkem beebikooli avamisele Tallinna külje all Vääna-Jõesuus.
Sel suvel osales beebikool Panda Kalevi staadionil võimlemispeol „Hingelind“. Oli uhke tunne, sest beebide ja väikelaste kategoorias esindasime kogu Ida-Virumaad. Pidu oli väga ilus ja lapsed olid nii tublid. Meie treener oli Helika Vahtra, kes nii emadele kui lastele tantsud tublisti selgeks õpetas.

PIRET KRIISA
Beebikool Panda asutaja

teataja

Põhjarannik
13895264_821365978000624_932715293406459550_n